Otsepilt

Alutaguse Tervisespordikeskus

“Vabariigi terviseks!”

“Vabariigi terviseks!” liikumisalgatus toimub 23. – 26. veebruaril üle terve Eesti. Kutsume kõiki meie suusaradadele vabariigi aastapäeva tähistama aktiivse liikumisega!

Alutaguse Tervisespordikeskus on selleks ajaks ära märgistanud 20km ( rajakaart ) ringi ja muidugi saab suusatada ka meie põhiradadel.

Lisaks on vabariigi aastapäeval kohvik avatud 12.00-17.00.

Sihtasutuse Eesti Terviserajad juhataja Assar Jõepera sõnul on liikuma oodatud kõik inimesed, vanusest ja sportlikust vormist hoolimata. “Kevadehõngulises värskes õhus liikumine on parim kingitus tervele Eestile – mida tervem on iga eestimaalane, seda tervem ja rikkam on Eesti riik. Vabariigi sünnipäeva puhul võiks iga täiskasvanud eestimaalane liikuda vähemalt ühe tunni koos oma pere või sõpradega,“ ütles Jõepera.

Eesti Terviseradade ellukutsutud liikumisaktsiooni “Vabariigi terviseks” eesmärk on liikumise, kui vaimse ja füüsilise heaolu vundamendi väärtustamine. “Regulaarse liikumisharjumusega inimesed on elurõõmsad ja loovad ühiskonnale oluliselt suuremat lisaväärtust, kui väheliikuva elustiiliga kodanikud,” sõnab Jõepera. 

Sel aastal on ettevõtmise patrooniks näitleja Guido Kangur, keda võib aastaringselt liikumas näha Õismäe raba ja Harku terviseradadel. “Tunnine suusasõit hästi hooldatud rajal on nauding, mida tulen talvisel ajal ikka ja jälle terviseradadele kogema. Suvisel ajal liigun radadel jalutades või jalgrattaga sõites. Terviseradadele on alati hea tulla, siit saab energiat terveks päevaks kaasa” ütleb enda liikumisharjumuste kohta Guido Kangur.

Nagu ka varasemalt, toimub liikumiskilomeetrite arvestus Eesti Terviseradade veebilehel https://terviserajad.ee/vabariigi-terviseks/ reaalajas ning selleks peaksid kõik liikujad läbitud distantsi kodulehele sisestama. Arvesse lähevad ka väljaspool ametlikke terviseradu, näiteks parkides, kergliiklusteedel ja metsaradadel, läbitud kilomeetrid. “Registreeritud kilomeetrid liidame kokku ja proovime nelja päeva jooksul koguda 80 000 kilomeetrit, mida on virtuaalselt kaks ringi ümber maakera,” selgitas Jõepera. 2023. aastal läbiti üheskoos enam kui 50 000 kilomeetrit.

Sotsiaalmeedias fotode ja videote jagamiseks sobib kasutada teemaviidet #terviserajad ja #vabariigiterviseks. Rohkem infot leiab kodulehelt Facebooki sündmusest

Vaata ka

  • Kevadine seiklus Alutagusel

  • Suusahooaeg Alutaguse Tervisespordikeskuses on lõppenud!

  • Vabariigi terviseks

    “Vabariigi terviseks!”

  • Alutaguse Tervisespordikeskuse lahtiolekuaeg 24.02.2024!

  • Seikluspark on avatud september-oktoober L, P 11.00-18.00

  • Pannjärve Tervisespordikeskuse kunstlume tootmise süsteemi III etapp

JÄRG.
  • Suusahooaeg Alutaguse Tervisespordikeskuses on lõppenud!

EELMINE
  • Alutaguse Tervisespordikeskuse lahtiolekuaeg 24.02.2024!