Alutaguse lähiümbrus

Alutaguse piirkonda tuntakse peamiselt suurte põlislaante järgi. Siinsed sood on nii suured, et nende südamesse on õnnestunud piiluda vähestel. Siin pesitsevad rabapüüd ja mudanepid, keda Eestis kohtab haruarva. Karusid vaatlemas, aga ka teisi haruldasi loomi ja linde saab käia uudistamas koos kogenud matkajuhiga.

Lähiümbruses leidub vaatamist rohkemgi:

-    Kurtna järvestik  - Eesti järvederikkaim ala, kus ligikaudu 30 km2 suurusel alal leidub 42 järve. Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuse vahetus läheduses asub Pannjärve ja lähim suplusrannaga järv on  2 km kaugusel asuv Liivjärv.  Järvestiku ümber on matkarada, mida mööda matkates saad näha 11 järve ning sealne mets on äärmiselt seene- ja marjarohke.

-     Jõhvi Kontserdimaja – kontsertid, külalisteatrite etendused, filmid kinos Amadeus. Tutvu ka kontserdimaja kavaga

-     Kohtla Kaevanduspark  on ainulaadseim Baltikumis ja Skandinaavias. Külalised viiakse allmaaraudteega endisesse kaevandusse kaevurite  eluulaadi ja põlevkivi kaevandamist vaatama. Võimalik on korraldada karjäärisafareid.

-     Toila Oru Park on küllap üks kuulsamaid Eesti parke oma värvika ajaloo ja kauni maastikuga. Siin on enam kui 200 erineva taimeliigiga dendropark. Suurepärane vaade avaneb esimese Eesti presidendi Konstantin Pätsi suveresidentsi terrasilt. Loss kahjuks küll säilinud pole, kuid alleed, roosiaiad ja vaade merele ning pargile annab märku eelnevatest hiilgeaegadest.

-      Avinurme Elulaadikeskus  -  see on koht, kus elatakse koos metsa, looduse ja puutööga. Avinurme Elulaadikeskuses on muuseum, käsitöötoad ja õpitoad nii suurtele kui väikestele. Kohvik, kus pakutakse omatehtud ökoleiba, trühvleid ja kindlasti kõike, mida loodus ja mets siinkandis pakub. Avatud on kohalike käsitöömeistrite kauplus.

   -      Kuremäe klooster on 1891. aastal rajatud ainuke Eestis tegutsev vene-õigeusu nunnaklooster. Iidsetel aegadel asus siin       eestlaste hiiepaik ja mäe all ohvriallikas. Allikas on täna tuntud „püha allikana“ oma tervendava vee poolest. Karastavas vees saab soovi korral ka kümmelda. Kuremäe klooster on avatud külalistele ja tellida on võimalik ekskursioone. Siin on, mida kogeda - usk ja vaimsus, nunnade elulaad, kaunid kirikud ja hästihooldatud lilleaiad.